Palety znajdują się na wyposażeniu przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Spotkać je można zarówno w zakładach produkcyjnych, w branży logistycznej, jak i w handlu. Są one nie tylko praktyczne i przydatne, ale wręcz niezbędne do tego, aby w uporządkowany sposób transportować towar na mniejsze lub większe odległości. Często paleta pełni też funkcję podstawy.

Na rynku wciąż dominują palety wykonane z drewna, ale coraz częściej spotyka się też palety z tworzywa sztucznego. Dla wielu użytkowników stanowią one ciekawą alternatywę, a dla licznych jest to bardziej preferowany materiał. W wielu branżach palety wykonane z plastiku, jak się potocznie mówi o nich, są wręcz jedynymi możliwymi do zastosowania. Atutów mają mnóstwo i pod wieloma względami przewyższają palety zrobione z drewna. Wybór palet plastikowych jest na rynku duży i każdy nabywca nie powinien mieć problemów ze znalezieniem takiego typu, jaki będzie najbardziej odpowiedni do jego potrzeb.

Nowoczesne palety z plastiku i ich zalety

Wśród licznych zalet, jakimi cechują się palety z tworzyw sztucznych jest możliwość wykonania ich w różnej formie. Tradycyjnie palety drewniane mają w zasadzie jedną możliwą do wykonania formę, a spowodowane jest to ograniczeniami technicznymi, jakie występują przy obróbce drewna. Natomiast paleta z tworzywa sztucznego to wyposażenie, które jest dostępne w wielu rodzajach, a poszczególne rodzaje palet są optymalne do różnych potrzeb. Mało tego nowoczesne palety plastikowe są produkowane w dużo większej gamie rozmiarów, co również ma znaczenie dla klientów. Wreszcie, tworzywo sztuczne to materiał, który sam sobie ma cechy, jakich nie ma drewno. Jest o wiele bardziej praktyczny, bardziej odporny na działanie wielu substancji, jakich nie brak w miejscach, gdzie palet się używa, co pozwala zachować estetykę palet przez cały czas użytkowania, co w licznych branżach jest istotne.

Palety z plastiku i ich oferta na rynku

Na polskim rynku działa niejeden producent palet plastikowych, a oferta jest bardzo szeroka. Dostępne są przede wszystkim palety z plastiku euro, w licznych wariantach wielkościowych. Poszczególne rodzaje różnią się również licznymi parametrami. W zależności od przeznaczenia paleta z tworzywa sztucznego może się różnić wysokością sztaplowania i wysokością krawędzi bocznych, jak również liczbą wsporników czy płóz. Najbardziej istotną dla wielu nabywców palet z plastiku cechą jest jednak różnorodność, jeśli chodzi o masywność palet. Dostępne są palety pełnie, jak również o wiele lżejsze palety ażurowe. Ceny palet z tworzywa sztucznego również stanowią o ich atrakcyjności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here