Paczkomaty InPost – dlaczego warto z nich korzystać?

0
826

Paczkomaty InPost na trwałe zmieniły nasze podejście do nadawania przesyłek. Do niedawna jeszcze, wysłanie przesyłki wymagało udania się na pocztę, odczekania w kolejce, a następnie wypełnienia określonych formalności. Obecnie, jest ono o wiele prostsze i szybsze, właśnie dzięki paczkomatom InPost. Poniżej podpowiadamy – kiedy warto z nich korzystać, jakie zalety z tego wynikają oraz co czyni markę InPost wyjątkową.

Paczkomaty InPost – dla kogo?

Paczkomaty InPost to rozbudowany system skrytek, rozlokowanych na terenie całej Polski. Mają one formę skrytek pocztowych, w których przechowywane są dostarczane przesyłki. Paczkomaty są rozlokowane w takich miejscach, by dostęp do nich był łatwy i szybki. Zazwyczaj, znajdują się wzdłuż szlaków komunikacyjnych, często uczęszczanych tras, obok stacji paliw, dużych sklepów lub w innych miejscach.

Zaletą paczkomatów jest możliwość odbioru przesyłek o porze, która nam odpowiada. Są one dostępne 24 godziny na dobę przez wszystkie dni tygodnia. Ponadto, obsługa paczkomatów jest bardzo prosta. Niezależnie czy chcemy odebrać, czy nadać przesyłkę – dokonujemy tego samodzielnie, za pomocą prostego interfejsu.

Warto też podkreślić, że korzystanie z InPostu jest bezpieczne. Transportowane paczki są odpowiednio zabezpieczone, a skrytki stanowią solidną ochronę przed złodziejem lub innymi niepożądanymi intruzami.

InPost – lider w swojej klasie

Paczkomaty InPost są obecnie jednym z najchętniej wybieranych sposobów na przesłanie paczki. Wiele osób korzysta z nich ze względu na możliwość szybkiego i sprawnego dostarczenia przesyłki oraz komfortowy sposób korzystania z nich.

Zaletą korzystania z usług InPost jest możliwość śledzenia przesyłki oraz dokładna wymiana informacji pomiędzy nadawcą, kurierem a odbiorcą. Oczekując na paczkę, zostaniemy poinformowani o spodziewanym momencie jej dostarczenia, a gdy już trafi na swoje miejsce – otrzymamy dodatkowe powiadomienie. Możemy więc być pewni, że nie przeoczymy momentu dostarczenia naszej przesyłki.

By dokonać odbioru, wystarczy dysponować numerem telefonu lub adresem e-mail, na który został nam wysłany kod odbioru. Jest to spersonalizowany ciąg cyfr, dedykowany wyłącznie do odbioru naszej paczki. Dzięki niemu mamy pewność, że nie odbierzemy cudzej paczki, a zarazem – że ktoś nie odbierze omyłkowo naszej przesyłki.

InPost – trochę statystyk

Jak wskazują specjaliści od sprzedaży – InPost obsługuje obecnie ponad połowę wszystkich przesyłek i zakupów dokonywanych za pośrednictwem internetu. Klasyfikuje to InPost na pierwszym miejscu wśród wszystkich firm w naszym kraju zajmujących się świadczeniem usług logistycznych i kurierskich.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat aktywnej działalności InPost stał się marką bardzo łatwo rozpoznawalną. Ponad 90 procent osób zapytanych o tę marką deklaruje jej znajomość. Prawie 60 procent badanych osób deklaruje natomiast, że z usług InPostu korzysta regularnie.

Na koniec warto zwrócić uwagę na szczególnie pozytywne oceny jakimi obdarzani są kurierzy InPost. W porównaniu do innych firm przewozowych, kurierzy InPostu mogą pochwalić się najwyższym wskaźnikiem poziomu zadowolenia konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here