Najlepszy FPS dla jednego gracza na PC

W dobie powszechnego dostępu do internetu coraz trudniej znaleźć najlepsze strzelanki single player na PC, które przyciągną graczy nie tylko wyrazistą grafiką i ciekawą mechaniką, ale także dobrą fabułą. Twórcy gier wolą postawić na multiplayer, który pozwoliłby im zarabiać na mikrotransakcjach przez kilka kolejnych lat. Z tego powodu branża gier jest zalana grami typu Battle Royale.

Takich tytułów nie znajdziecie jednak w tym top-liście, ponieważ chcielibyśmy skupić się na grach FPS dla jednego gracza. Nawet jeśli niektóre z nich nie są świeże, to wiele z najnowszych odsłon nawet nie zbliża się do ich poziomu. Polecimy Wam topowe strzelanki na PC, które skradły serca milionów na całym świecie dzięki:

– Dynamiczną rozgrywką
– Wciągające historie
– Unikatowej oprawie
– Ikoniczne postacie

Battlefield: Bad Company 2

Kampania fabularna w Battlefield jest zazwyczaj traktowana jako dodatek do trybu multiplayer, dlatego większość graczy zupełnie ją ignoruje. Na szczęście szwedzkie studio DICE dało nam Battlefield: Bad Company 2, który okazał się prawdziwą perełką z napędzającym fabułę fikcyjnym konfliktem pomiędzy USA a Rosją. Wielu twierdzi, że jest to jedna z najlepszych gier single player fps na PC, również wg https://techpolska.pl/.

Gra jest niezwykle dynamiczna, pełna zwrotów akcji, a sam proces strzelania jest całkiem wiarygodny. Co dziwne, rozgrywka nie jest najmocniejszą stroną tego tytułu. Kluczem do jego sukcesu okazał się niesamowity klimat. Liczne dialogi między żołnierzami, które sprawiają wrażenie jakby były wyjęte z dobrego filmu AAA, pozwalają zbliżyć się do swoich wirtualnych braci w ramionach. Niestety nic nie wskazuje na to, że otrzymamy triquel, gdyż Electronic Arts otwarcie przyznało, że nie ma pojęcia kiedy wyjdzie kolejna część tej serii gier.

Bioshock: Infinite

Tym razem oprawa serii Bioshock została przeniesiona z podwodnego Rapture do utopijnego podniebnego miasta, w którym seria dostała drugi wiatr, co pozwoliło na wprowadzenie zupełnie nowych wątków fabularnych. Główny bohater tej solowej strzelanki wykonuje misję polegającą na eskortowaniu młodej dziewczyny z tajemniczego podniebnego miasta w Kolumbii do Nowego Jorku.

Metropolia, uważana przez wielu za ziemię obiecaną, zmienia się gwałtownie nie do poznania, a bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie. Na szczególną uwagę zasługuje klimat gry z głęboką i wzruszającą historią, dobrze zaprojektowanym światem oraz zamieszkującymi go postaciami drugoplanowymi, z których każda ma swoją unikalną historię. Mechanika walki nie jest może wybitna, ale umiejętne wykorzystanie broni palnej i mocy bohatera gwarantuje mnóstwo zabawy.

Call of Duty: Black Ops Zimna wojna

Seria Call of Duty króluje w świecie gier strzelankowych od tak dawna, że stała się synonimem FPS-a. Przez lata franczyza Call of Duty stara się jak może, aby pozostać na szczycie, dostarczając dopracowaną rozgrywkę i znakomitą grafikę. I to jest właśnie to, co dostarcza Call of Duty: Black Ops Cold War. Ma ona wiele do zaoferowania dla różnych typów graczy.

Masz ochotę na dobrą historię? Ta odsłona ma jedną z najlepszych kampanii w całej serii. Zanurza Cię w osławionym konflikcie dwóch dyskretnych ideologii, raczy zróżnicowaną rozgrywką (na szczególne wyróżnienie zasługuje misja w KGB HQ). Tryb Zombie zachwyci nawet weteranów CoD. Sprawdź więcej ciekawych gier na https://techpolska.pl/najlepsze-gry-na-pc-za-darmo-ranking-15-bezplatnych-tytulow/

Call of Duty: WWII

Tych, którzy czują nostalgię za oldschoolowym FPS-em, z pewnością ucieszy wiadomość o Call of Duty: WWII. W grze pojawia się święty Graal klasycznych FPS-ów – apteczki uzupełniające pasek zdrowia. Nie wystarczy już schować się za przeszkodą na 5 sekund, znów nabić HP i bez stresu wrócić na wrogów. O nie, teraz każdą decyzję trzeba przemyśleć dwa razy.

Kampania Call of Duty: WWII rozpoczyna się od lądowania Aliantów w Normandii i powoli prowadzi graczy przez tereny Francji, Belgii i III Rzeszy. Poza fantastyczną mechaniką strzelania i rozgrywki, gra posiada również bardzo dobrze napisane postacie. Wzajemne relacje między żołnierzami zostały przedstawione w taki sposób, że po kilku misjach poczujesz się jak członek Band of Brothers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here