Najbezpieczniejsze banki w Polsce, od czego zależy poziom ich bezpieczeństwa

Banki, które są w Polsce uczestniczą w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Bankowy Fundusz Gwarancyjny ubezpiecza te banki a w razie ich bankructwa, wypłaca wszystkim klientom należne im środki. Sytuacje takie zdarzają się w Polsce bardzo rzadko i dotyczą one przeważnie tylko małych banków. Klienci na zwrot pieniędzy nie czekają długo i otrzymują cała należną im kwotę.

Aby wybrać odpowiedni bank do przechowywania swoich oszczędności, należy się dobrze zastanowić zanim powierzymy mu pieniądze. Musimy wybrać rozsądnie i zwrócić uwagę na wysokość aktywów banku, zainteresować się czy owy bank jest międzynarodowy i kto jest jego właścicielem. Są to ważne elementy, ponieważ jeśli chodzi o właściciela to musimy wiedzieć, że państwowe banki posiadają w udziałach Skarb Państwa, gwarantując tym wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o aktywy bankowe wiadomo, że jeżeli bank posiada ich sporo możemy być pewni, iż jest w stanie działać i na pewno nie zbankrutuje. Mimo, iż wszystkie najbezpieczniejsze banki w Polsce są zabezpieczone Funduszem Gwarancyjnym lepiej jest omijać te małe banki oraz lokalne.

Banki te spełniają wszystkie normy Komisji Nadzoru Finansowego, jednak częściej w nich może dochodzić do nieprawidłowości. Właścicielami takich banków są osoby mało znane a doradcy tam pracujący nie są tak profesjonalnie przeszkoleni jak ich ” koledzy ” z dużych banków.

Interesującą stroną internetową jest domkredytowy.pl. Możemy za pośrednictwem tej strony sprawdzić ranking kredytów konsumenckich, dowiedzieć się w którym banku na chwilę obecną jest najwyższe oprocentowanie lokat. Mamy do wyboru kalkulatory lokat, RRSO oraz kalkulator zmiany stopy procentowej czy kredytów. Jest to bardzo pożyteczna opcja dla osób chcących sprawdzić w którym banku ulokować swoje oszczędności lub gdzie otrzymają najtańszy kredyt.

Strona posiada również blog finansowy z którego można dowiedzieć się interesujących rzeczy odnośnie kart kredytowych, udziela porad jak korzystać z płatności telefonem oraz posiada wiele innych przydatnych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here