Montaż wind i urządzeń dźwigowych – projektowanie i instalacja

0
646

Winda jest przeznaczona do przemieszczania osób lub towarów pomiędzy piętrami budynków wielopiętrowych. Proces instalacji windy jest skomplikowany. Zaczyna się od projektu podczas budowy. Montaż może być przeprowadzony tylko przez profesjonalistów. Obecnie istnieją 3 rodzaje instalacji dźwigowych, które są najczęściej stosowane. Wybrana metoda zależy od cech inżynieryjnych samego budynku.

Małe dźwigi towarowe

Małe dźwigi towarowe http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe  są dziś dość powszechne. Znajdują one zastosowanie w sklepach, restauracjach i centrach handlowych. Dlaczego więc małe windy towarowe są tak popularne? Po pierwsze, jest to cena. Mała winda będzie kosztować znacznie mniej niż zwykła winda towarowa. Jednocześnie jest ona w stanie zapewnić nośność do 300 kg. Jest to bardzo wygodne dla małych budynków z dużą ilością pięter.

Zalety małej windy towarowej

Ponieważ winda jest niewielka, można ją łatwo umieścić w dowolnej części budynku. Dzięki prostej konstrukcji, małe windy towarowe są łatwe w montażu, ciche i bardzo wygodne w użyciu. Charakteryzują się one długą żywotnością, są łatwe w obsłudze i konserwacji.

Gdy winda musi być zainstalowana w trybie pilnym, najlepszym wyborem jest mała winda. Specjaliści mogą ją zainstalować w ciągu zaledwie tygodnia. Mały podnośnik towarowy jest idealny, gdy nie ma potrzeby przenoszenia towarów wielkogabarytowych. A do tego – jest energooszczędna!

Rodzaj instalacji urządzenia podnoszącego

W tym przypadku winda jest montowana z oddzielnych elementów zgodnie z instrukcją producenta. W ten sposób można zamontować urządzenia przeznaczone do domów, które nie mają zbyt wielu kondygnacji. Metoda ta nadaje się również do wymiany starych wind, ponieważ nowa winda może być montowana bezpośrednio w szybie windy. Jeżeli szyb windowy nie jest zakryty podczas montażu, stosuje się metodę bloków prefabrykowanych. Proces ten odbywa się w fabryce, która produkuje sprzęt, a nie w miejscu instalacji windy. Instalacja odbywa się w trakcie budowy nowego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here