Kominek czy koza?

Wybór sposobu ogrzewania domu wiąże się nie tylko z parametrami grzewczymi, ale również z estetyką rozwiązań. Jaki piec jest korzystniejszy do ogrzania domu? Korzystniej zainwestować w wolnostojącą kozę, czy może raczej kominek?

Kominek

Obecnie kominki można znaleźć w każdej estetyce. Kominki klasyczne, nowoczesne, czy retro. Styl kominka można dopasować do wystroju każdego wnętrza. Jednak nie tylko design się liczy, gdy szukamy idealnego ogrzewania do domu.

Montaż kominka jest skomplikowany i wymaga fachowej porady. Manufaktura kominków https://manufaktura-kominkow.pl/ jest w stanie pomóc w wyborze odpowiedniego kominka. Szukając kominka warto zwrócić uwagę na norweską firmę Jøtul, która już od 160 lat zajmuje się produkcją kominków.

Wybierając kominek trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim jego moc. Kupno wkładu kominowego o za dużej mocy będzie skutkowało dyskomfortem, który będzie odczuwalny, gdy w domu będzie za gorąco. Odwrotną sytuacją jest wybór pieca o za małej mocy. Mimo spalania dużej ilości opału w mieszkaniu nie uda się osiągnąć pożądanej temperatury.

Zastanawiając się nad wyborem kominka trzeba zastanowić się nad jego funkcją. Czy będzie on ogrzewał cały dom, czy może tylko jeden pokój. Decyzja o ilości ogrzewanych pomieszczeń ma decydujący wpływ na to, czy kominek będzie z płaszczem wodnym, czy nie ma takiej potrzeby.

Pytanie te trzeba postawić sobie przed zakupem kominka. Warto skorzystać z pomocy Manufaktury kominków, która nie tylko sprzedaje, ale również doradza w wyborze kominków oraz montuje kominki.

Czy koza da radę?

Firma Jøtul zajmuje się również produkcją wolnostojących pieców o potocznej nazwie „koza”. Żeliwne kozy po wielu latach z powrotem wróciły na salony i podbiły serca właścicieli domów. Koza jest dużo łatwiejsza w montażu niż klasyczny kominek, dzięki czemu montaż jej jest tańszy.

Niepokój, przy zakładaniu kozy, budzi w klientach pytanie, czy koza jest w stanie ogrzać mieszkanie. Prawidłowo dobrany piec wolnostojący, o właściwej mocy, może ogrzać dom o powierzchni do 190 m 2!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here