Jaka kamera inspekcyjna dla kominiarza

Dokonanie profesjonalnej ekspertyzy przewodu kominowego nie jest prostym zadaniem, dlatego też doświadczeni kominiarze bardzo często korzystają z pomocy profesjonalnego sprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o specjalnych kamerach inspekcyjnych, dzięki którym można dokładnie ocenić dany przewód kominowy i nie tylko.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamerę inspekcyjną?

Aby wybrać porządną kamerę inspekcyjną, która nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość głowicy obrotowej. Wysoką jakością musi charakteryzować się także sama obudowa. Aby można było skorzystać z dobrodziejstwa kamery inspekcyjnej niezbędne jest także porządne doświetlenie obserwowanego kadru. Większość nowoczesnych kamer wyposażonych jest w niezawodne diody LED, które umożliwiają precyzyjne zbadanie kanału.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kamera inspekcyjna powinna posiadać także pojemną pamięć SD, na której to będzie można zapisać video. Udokumentowanie miejsca usterki, możliwe jest dzięki specjalnemu sygnałowi radiowemu, który wysyłany jest przez głowicę kamery.

Konstrukcja kamer inspekcyjnych

Niestety nawet najlepszej jakości kamera inspekcyjna nie spełni swoich zadań, bez dodatkowych akcesoriów. Niezbędny jest między innymi solidny kabel, który łączy kamerę z komputerem. Zbyt twardy kabel jak łatwo się domyślić, może uniemożliwić przedostanie się do trudno dostępnych miejsc.

Najlepsze jakościowo kamery inspekcyjne można wprowadzić nawet na głębokość do kilkudziesięciu metrów w głąb instalacji. Osoby, które nie mają komputera mogą postawić na kamery z własnym wyświetlaczem LCD. Urządzenia tego typu przeważnie zasilane są specjalnymi akumulatorami litowymi, które umożliwiają pracę nawet przez 8 godzin.

Jakie zastosowanie?

Profesjonalna kamera inspekcyjna doskonale sprawdzi się nie tylko w branży kominiarskiej i hydraulicznej. Z dobrodziejstwa tych urządzeń coraz częściej korzysta także branża budowlana. Inspekcyjna kamera może przydać się na przykład przy kontrolowaniu odwiertów albo pęknięć na terenie budowy.

Nowoczesne kamery inspekcyjne na szeroką skalę wykorzystywane są także w geologii. Sprzęt ten z praktycznego punktu widzenia sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest skontrolowanie trudno dostępnych miejsc.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here