Każdy ma problem, by zimą zerwać się z samego rana i pójść do pracy. To oczywiste, że wolelibyśmy ten czas spędzić w ciepłym i przyjaznym łóżku, niż za biurkiem. Czy nasza chęć do pracy byłaby wyższa, gdybyśmy byli w niej bardziej produktywni i czas szybciej by płynął? Z pewnością tak!

Zadbaj o swój umysł i ciało

Gdybyśmy w pracy mieli większą produktywność i bardziej by nam się chciało, wówczas na pewno szef by to docenił. Być może zacząłby powierzać nam nowe obowiązki i dawał nowe wyzwania – a wtedy nie nudzilibyśmy się tak bardzo w pracy i wykonywalibyśmy ją chętniej. Co się z tym wiąże – praca byłaby dla nas przyjemnością, a przecież o to w życiu chodzi, by się spełniać zawodowo. Niestety, obecnie bardzo wielu pracowników aby poprawić swoją wydajność w pracy – posiłkuje się jedynie kawą i napojami energetycznymi. Niestety, sprawia ona tylko tyle, że nasze ciało staje się bardziej gotowe do walki – ale wcale nie ma na to ochoty. Aby zwiększyć wydajność w pracy, warto wybrać się na zakupy do Tesco czy Carrefour. W dobrej jakości markecie można zakupić wiele smacznych, zdrowych i odżywiających nasz mózg produktów. Dzięki nim będziemy szybciej i sprawniej myśleć, a nasze ciało będzie potrzebowało minuty, by rano się obudzić, zamiast kilku godzin.

Prawidłowe żywienie to podstawa

Odżywiaj swój mózg wysokiej jakości tłuszczami – znajdziesz je w różnych orzechach, ziarnach zbóż, pestkach dyni i słonecznika, a także rybach morskich, jajach, awokado i oliwach tłoczonych na zimno. Z rana pozwól więc sobie na kawę, ale w towarzystwie jajek na miękko, tostów z awokado czy kanapek z łososiem, zamiast na kawę pitą w pośpiechu na pusty żołądek. Do pracy zabierz koniecznie lunchbox ze świeżymi chrupiącymi warzywami, aromatyczną oliwą, pestkami i przyprawami. Takie lunchboxy w szerokim asortymencie dostaniesz w każdym Tesco czy Carrefourze – wybierz kształt i rozmiar najlepszy dla siebie! Wyrobienie sobie nawyku zjadania pełnowartościowego, białkowo-tłuszczowego śniadania potrwa zaledwie 4-5 dni. Później trudno Ci będzie zrozumieć, dlaczego kiedykolwiek wychodziłeś z domu bez śniadania! Staraj się odżywiać zdrowo, dostarczać mózgowi białek, tłuszczu, ale również węglowodanów wysokiej jakości, czyli złożonych, by miał z czego czerpać energię do pracy. A następnie – pracuj!

Oferta handlowa Tesco: https://tesco.gazetkapromocyjna.com.pl

Szlifuj formę umysłową

Pobudzając każdego dnia swoje szare komórki do pracy, zwiększasz zasoby swojego mózgu i sprawiasz, że więcej może! Pracując bardzo często robimy pewne czynności mechanicznie, ograniczając się do tego, co sprawdzone i nie wymaga wysiłku umysłowego. Pracując bardziej kreatywnie na pewno będziesz znajdywał ciekawe rozwiązania w swojej pracy i umiejętnie je wdrażał i zostanie to docenione. A jak pobudzać swój mózg? Rozwiązuj krzyżówki, sudoku, graj w gry logiczne i pamięciowe (świetnie sprawdzają się tu wszelkie planszówki dla dzieci i młodzieży). Każdego dnia postaraj się przeczytać choć jeden mądry, znaleziony w sieci artykuł, który Cię zainteresuje, a przed zaśnięciem czytaj ulubione książki zamiast oglądać telewizję – to pozwoli mózgowi lepiej się zregenerować w trakcie snu!

Oferta handlowa Carrefour: https://carrefour.gazetkapromocyjna.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here