Po przepracowanym dniu masz jeszcze dość energii, by wykorzystać ją na dodatkowe zarobkowanie? Ale jak dorobić po godzinach? Poniżej kilka podpowiedzi.

Udzielaj korepetycji

Jedną z najpopularniejszych form zarabiania pieniędzy po pracy jest udzielanie korepetycji. Znasz się na matematyce? Ukończyłeś filologię angielską? A może pracujesz jako programista i chętnie kogoś douczysz w tym fachu? Wystarczy przejrzeć oferty na portalach z ogłoszeniami lokalnymi, by znaleźć osoby potrzebujące wsparcia w Twoim mieście.

Wykonuj zlecenia jako freelancer

Wiele prac można wykonywać jako „wolny strzelec”. W grę wchodzi copywriting, tworzenie grafiki czy nawet programowanie. Jak dorobić po godzinach w ten sposób? Znów przygodę trzeba zacząć od portali i grup ogłoszeniowych. Wystarczy, że znajdziesz zleceniodawcę, który będzie chciał rozliczać się w oparciu o umowę o dzieło. Zadanie będzie ułatwione, jeśli masz założoną jednoosobową działalność i możesz wystawiać faktury.

Zajmij się inwestowaniem

Ciekawą drogą do większych zarobków jest inwestowanie. To również wciągające hobby, które możesz uprawiać po godzinach. Jak sprawić, żeby pieniądze same pracowały na Ciebie? Możesz zainteresować się giełdą, rynkiem walutowym, kryptowalutami albo funduszami inwestycyjnymi. Ciekawą formę są też pożyczki społecznościowe. Każda inwestycja jest ryzykiem i zarabianie w ten sposób wymaga chłodnego, analitycznego myślenia oraz nieco wprawy. Pamiętaj, by inwestować jedynie pieniądze, które możesz stracić (i nie będzie to dla Ciebie odczuwalne).

Zostań kierowcą Ubera

Jak dorobić po godzinach? Coraz częstszą odpowiedzią na to pytanie dla wielu osób jest Uber. Jeśli masz auto, możesz je wykorzystać do zarabiania. Potrzebny będzie jeszcze telefon z GPS-em i zainstalowana aplikacja. Do tego trzeba podpisać umowę z Uberem i zarejestrować się jako kierowca. Nie jest to skomplikowane ani trudne, a pasażerów może wozić praktycznie każdy. Zarabianie na Uberze jest o tyle wygodne, że nie musisz wyrabiać jakiś szczególnych limitów czasowych. Nie gonią Cię również dealine’y i terminy. Po prostu bierzesz auto i ruszasz na miasto, na przykład wtedy, gdy wróciłeś wcześniej z pracy i nie chce Ci się siedzieć w mieszkaniu.

Rozwijaj własny biznes

Dla najbardziej ambitnych osób, dobrą odpowiedzią na pytanie o to, jak dorobić po godzinach będzie własny biznes. W tym wypadku również trzeba dysponować pewnym zapasem wolnej gotówki, bo nie obejdzie się bez inwestycji.

Jaki biznes możesz rozpocząć? Możliwości są nieograniczone. Jedni rozpoczynają produkcję mebli, inni rozkręcają konto na Allegro. Często wybieranym i ciekawym pomysłem jest też otworzenie własnego sklepu internetowego. Wbrew pozorom, nie wymaga to prowadzenia magazynu ani dużych inwestycji w towar. Na początek można działać w modelu dropshipping, a więc sprzedawać towar bezpośrednio od dostawcy. Przekazujesz zamówienie do hurtowni dopiero wtedy, gdy ktoś zamówi towar u Ciebie. Wysyłka trwa dłużej, ale jest to rozwiązanie, które obniża ryzyko dla osoby zakładającej biznes.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here