Internet dla studenta

Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele codziennych aktywności przeniosło się do internetu. Mowa tu przede wszystkim o pracy, lekcjach dla uczniów, ale też o zajęciach dla studentów. O ile część osób zdążyła już powrócić do aktywności w stacjonarnym trybie, nadal wiele osób, w tym także studentów, musi mierzyć się z wyzwaniami, jakie niesie ze sobą nauka czy praca online. Aby internetowe aktywności przebiegały sprawnie, niezbędny jest dostęp do internetu. Jaki internet będzie najlepszy dla studentów? Podpowiadamy!

Internet dla studenta – wiele możliwości

Bogata oferta internetu od T-Mobile sprawia, że każdy będzie mógł bez problemu dobrać ofertę, która sprosta jego oczekiwaniom. Studenci mają do dyspozycji internet domowy, mobilny (w tym 5G), na kartę, światłowód. Która opcja będzie najwygodniejsza? W przypadku osób, które mieszkają z rodzicami lub we własnym mieszkaniu, idealny wybór to internet domowy lub światłowód. Natomiast w przypadku studentów, którzy wynajmują mieszkanie lub pokój i nie mogą sobie pozwolić na stałe łącze, najlepsze rozwiązanie to internet mobilny. Czym różnią się te rozwiązania? Jakie opcje, zarówno mobilne, jak i stacjonarne, mają do wyboru studenci?

Internet domowy i światłowód

Internet domowy to świetna opcja dla studentów, którzy mają stałe miejsce zamieszkania. W przypadku tego rodzaju umowy klienci mają do wyboru trzy, różniące się wielkością pakiety: 100 GB, 200 GB i 300 GB. Do umowy jest dołączany router, którego cena różni się w zależności od wyboru modelu urządzenia i opcji abonamentowej. Ile trzeba zapłacić za internet domowy od T-Mobile? Przez pierwsze dwa miesiące, studenci mogą korzystać z sieci za złotówkę miesięcznie. W kolejnych miesiącach opłaty wyglądają następująco: dla 100 GB – 49 zł, dla 200 GB – 69 zł, dla 300 GB – 79 zł miesięcznie.

Inne, wygodne rozwiązanie dla studentów, którzy posiadają stałe miejsce zamieszkania, to światłowód. Osoby, które są w zasięgu światłowodu, mają do wyboru trzy opcje abonamentowe:

  • 300 Mb/s za 59 zł miesięcznie,
  • 600 Mb/s za 69 zł miesięcznie,
  • 900 Mb/s za 89 zł miesięcznie.

W każdym z trzech przypadków abonament przez pierwsze 3 miesiące wynosi 1 zł.

Internet mobilny i na kartę

Internet mobilny sprawdzi się w przypadku studentów, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania. Do wyboru jest abonament bez sprzętu i ze sprzętem: modemem lub routerem, tabletem lub komputerem. Ta druga opcja będzie szczególnie atrakcyjna dla osób, które nie mają swojego urządzenia. Jeśli chodzi o ceny, są bardzo różne, bo możliwości jest wiele. Abonament bez sprzętu będzie kosztował odpowiednio:

  • 25 zł za 25 GB,
  • 27 zł za 30 GB,
  • 35 zł za 50 GB.

Studenci, którzy zdecydują się na opcję z komputerem, zapłacą:

  • 49 zł za 50 GB,
  • 69 zł za 50 GB,
  • 99 zł za 50 GB.

W tym przypadku liczba dostępnych danych przy wszystkich trzech rodzajach abonamentu jest taka sama. Różna będzie natomiast ostateczna cena oferowanego w danej opcji sprzętu.

Internet na kartę to najpowszechniejsza opcja dostępu do internetu, z której najłatwiej skorzystać. Wystarczy kupić w sklepie, kiosku lub salonie starter Internet na kartę, zarejestrować go, a następnie włożyć kartę do modemu, telefonu lub laptopa. W ramach najnowszej oferty od T-Mobile użytkownicy na start otrzymują 7 GB na 7 dni. Dodatkowo, po każdym doładowaniu konta, zyskują bonusowe gigabajty, np. doładowując konto za 50 zł, można otrzymać aż 50 GB.

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here