Spis treści:

1. Najczęstszy problem myślenia o finansach
2. Nastawienie do pieniędzy a efekty
3. Dlaczego myślenie o pieniądzach jest potrzebne?
4. Czym są pieniądze?
5. Pieniądze wydobędą z Ciebie Twoje najlepsze cechy

Jeżeli jesteś osobą, która martwi się o swoje finanse i pragnie szczęścia, to jest to artykuł dla Ciebie. Dowiesz się w nim: czemu pewien typ myślenia o pieniądzach dobrze wpływa na Twoje finanse, a inny powoduje ich zastój, Dlaczego tak bardzo to nastawienie do pieniędzy jest potrzebne, czym w istocie są tak naprawdę pieniądze, Co z Tobą zrobią pieniądze – bo na pewno nie zmienią Cię na gorsze.

Najczęstszym problemem współczesnego człowieka, który nie zna się na finansach i niema ich za wiele, jest samo podejście do tematu pieniędzy. Zazwyczaj ludzie odpowiadają, że pieniądze szczęścia nie dają.

Pytanie brzmi: czy lepiej jest mieć pieniądze i wiedzieć, że możesz pojechać taxówką w razie gdybyś zasiedział się u znajomych, bo masz na to pieniądze. Czy lepiej jest myśleć, no nie, na piechotę nie dojdę, bo przecież to na drugim końcu miasta, pieniędzy nie mam więc jestem w kropce.

Nasze nastawienie do pieniędzy to kluczowe zagadnienie w ich zdobywaniu, w ciągu całego życia. Nie chodzi mi oczywiście o powtarzanie formułek „pieniądze mam na koncie”, ale sam fakt praktycznego rozumienia, że są one po prostu, najnormalniej w świecie potrzebne.

Dlaczego myślenie o pieniądzach w ten sposób jest potrzebne? Ponieważ to co mamy wynika z tego jakie podjęliśmy działania, a podjęte działania zależą od tego nad czym i jak myślimy. Prosty przykład: możesz wesprzeć mamę z dzieckiem na rękach – ale czy zrobisz to wiedząc, że to dziecko śpi i wygląda tak, bo zostało upite alkoholem? Moralność ci tego zabroni, uznasz, że pieniądze w tym przypadku przyniosą więcej zła niż pożytku. Ale czy to oznacza, że pieniądze są złe w samej swojej istocie? Skrajny przykład, ta sama matka ma pieniędzy ponad to co potrzebuje, dziecko uczy się wyśmienicie i nigdy nie jest głodne. Te dwie skrajne i mocne przykłady pokazują, jak różnie można pieniądze odbierać w swoim życiu i jak mocno są one potrzebne do uzyskania szczęścia.
Pieniądze to tak naprawdę środek, w postaci określonej wartości, który umożliwia zdobycie określonych usług, rzeczy, niezbędnych do przeżycia. Pieniądze same w sobie złe nie są. Może być natomiast złe myślenie o ich wykorzystaniu.

Istnieje również przekonanie, że pieniądze czynią z człowieka gorszą osobą. Czasami można się spotkać z określeniem „czynią złodziei”. Przekonania te są błędne. Zazwyczaj zanim człowiek osiągnie pieniądze, musi się na prawdę mocno napracować, żeby je dostał. Pieniądze nie są w stanie Cię zmienić. Wydobywają one jedynie z Ciebie to, co w Tobie siedziało od zawsze. Wydobywają z Ciebie szczęście i chęć bycia niezależnym, spontanicznym, żyjącym w harmonii i spokoju. Pieniądze dają możliwości, jakie każdy człowiek pragnie mieć w życiu. Pieniądze pozwalają na realizację siebie, Twoich pozytywnych cech, takich jak: dobroć, uczciwość, hojność i pracowitość. Tak to właśnie te cechy pozwoliły Ci podjąć działania, które sprawiają, że masz pieniądze.

Podsumowując bardzo krótko: pieniądze szczęścia nie dają, ale pozwalają je osiągać w chwili gdy umiemy mądrze z nich korzystać. Mądre korzystanie z pieniędzy pozwala na głębsze cieszenie się sprawami, które są najważniejsze, takimi jak: zdrowie, miłość, rodzina, satysfakcja, rozrywka, znajomi. Od Ciebie zależy jak będziesz postrzegać pieniądze, które mogą sprawić, że większość Twoich zmartwień przestanie istnieć, a Ty będziesz mógł cieszyć się tym co na prawdę ma sens. Pozwól odetchnąć sobie i zacznij działać z korzyścią dla siebie i rzeczy ważnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here