Podobno najlepszą inwestycją jest małżeństwo. Nie musisz zarabiać kokosów ani dysponować szczególnymi umiejętnościami, by zyskać miłość i „dorobić” się gromadki potomków. Jednak taka inwestycja jest obarczona sporym ryzykiem – jeśli małżeństwo się nie powiedzie, rozwód może uszczuplić Twoje konto i zostawić Cię z długami. Dlatego przedstawiamy Ci nieco bardziej kosztowne, ale za to pewniejsze inwestycje dla bogatych.

Kupuj dzieła sztuki

W co inwestować, jeśli masz sporo wolnej gotówki? Jeśli szukasz czegoś prestiżowego i zarezerwowanego dla wąskiego segmentu inwestorów, zacznij kupować dzieła malarzy, rzeźbiarzy i grafików. Takie inwestycje nie wymagają ogromnego kapitału –  na początek wystarczy Ci 20 tysięcy złotych, a zysk może być kilkadziesiąt razy wyższy. Dla przykładu, obraz Marii Jaremy „Kompozycja II”, sprzedano za 4500 zł, natomiast siedem lat później dzieło wyceniono na 270 tys. złotych! Podobno na sztuce nie można stracić – dzieło uznanego artysty z każdym rokiem zyskuje na wartości i nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zamrażasz w tej sposób gotówkę na minimum 4-8 lat.

Inwestuj w zabytkowe samochody

A co powiesz na motoryzacyjną inwestycję dla bogatych? Jeśli interesujesz się klasycznymi autami, możesz przeglądać Internet w poszukiwaniu Peugeota z lat 60. albo 40-letniej Syrenki. Zabytki nie muszą kosztować kroci – auto z potencjałem inwestycyjnym kupisz już za 20-30 tysięcy. Tu czas działa na Twoją korzyść i możesz mieć pewność, że nie stracisz – im dłużej zachowasz auto, tym lepszy zysk osiągniesz. Inwestowanie w samochody to także pasja, gdyż wielu inwestorów zajmuje się osobiście remontowaniem perełek motoryzacji.

Alkohol dla bogatych

W co inwestować, jeśli masz sporo wolnej gotówki, a przy okazji dysponujesz prywatną piwniczką na wino? Oczywiście w alkohol z górnej półki. Wśród unikatowych butelek znajdziesz whisky, rum i koniaki z XVIII wieku, pochodzące zarówno od światowych producentów, jak i lokalnych destylarni. Jednak znacznie większy potencjał ma wino – prawie 90% inwestycji dotyczy właśnie tego trunku. Niestety, średni czas przechowywania alkoholu inwestycyjnego wynosi 10-15 lat, a składowanie wina przez tak długi okres jest obarczone ryzykiem zepsucia alkoholu lub rozbicia butelki.

Kupuj i sprzedawaj diamenty

Diamenty to niezwykle wyrafinowana inwestycja dla bogatych. Aby klejnot spełniał kryteria inwestycyjne, musi być nieoprawiony (nie może być częścią pierścionka czy naszyjnika), oszlifowany i zatwierdzony certyfikatem renomowanego laboratorium gemmalogicznego. To dość droga inwestycja – półkaratowy brylant to wydatek kilkunastu tysięcy złotych,  przy czym najlepiej kupować diamenty od 2 do 5 karatów. Zyski nie są zbyt imponujące, dlatego diamenty traktuje się raczej jako wygodny sposób na zabezpieczenie kapitału rodzinnego lub firmowego – nie zajmują wiele miejsca i rzadko tracą na wartości.

Jeśli nasze pomysły na inwestycje dla bogatych Cię nie przekonują, możesz ulokować swoje pieniądze w nieruchomościach. Działka, mieszkanie lub dom to dobra inwestycja na przyszłość, jednak wymaga sporego kapitału. Nieruchomość możesz wynajmować lub dzierżawić, zyskując tym samym pewne, comiesięczne dochody. A jeśli masz zamiar zainwestować w małżeństwo, własne mieszkanie będzie najlepszym zyskiem dla Twojej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here