Samochód zastępczy

Wielu z posiadających prawo jazdy nie potrafi sobie wyobrazić życia bez samochodu. Wynika to nie tylko z pasji prowadzenia pojazdów, ale też z konieczności życiowej. Obowiązki zawodowe, wizyta u lekarza, czy zakupy w sklepie mogą wymagać sprawnego auta. Potrzeba jest większa, jeśli mieszka się na przedmieściach albo na wiosce znacznie oddalonej od centrum. Z różnych powodów własny pojazd może zostać unieruchomiony. Co zrobić w tej sytuacji?

Samochód zastępczy do wynajęcia.

Samochód może zostać unieruchomiony w wyniku awarii mechanicznej bądź elektronicznej. Również zwykła stłuczka drogowa jest w stanie zatrzymać pojazd dłuższy czas w serwisie. Jeśli w czasie naprawy samochód będzie potrzebny, to najprostszym rozwiązaniem jest wypożyczenie pojazdu. Firmy oferujące samochody zastępcze działają na terenie całego kraju. W Lublinie również łatwo można otrzymać tymczasowy pojazd.

Wbrew pozorom wynajęcie samochodu nie jest drogim rozwiązaniem. Porównując koszty taksówek albo biletów komunikacji, z ceną wynajmu samochodu, ta druga opcja jest korzystniejsza. Jest to zauważalne jeszcze mocniej, jeśli w grę wchodzą dalsze podróże.

Kiedy wypożyczenie nic nie kosztuje?

W wypożyczalni https://zastepcze.lublin.pl/ można wynająć samochód również, jeśli jest się poszkodowanym w kolizji. Uszkodzony samochód trafia do mechanika, a za samochód zastępczy płaci firma ubezpieczeniowa, w której sprawca wykupił OC. Jeśli natomiast takiej polisy nie posiadał, koszty przejmuje na siebie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Jakie samochody można wypożyczyć?

Każda wypożyczalnia dysponuje kilkoma klasami pojazdów, które udostępnia klientom. W ramach ubezpieczenia OC otrzymuje się samochód w podobnej klasie, co uszkodzony. Jeśli wynajmuje się go na własną rękę, wtedy nie ma żadnych ograniczeń. Są to pojazdy mniejsze lub większe wyposażone w systemy bezpieczeństwa, elektroniczne szyby i inne nowoczesne udogodnienia.

Jeśli z jakiegoś powodu kierowca zostanie bez samochodu, a potrzebuje go do normalnego funkcjonowania, warto podpowiedzieć mu o możliwości wynajmu pojazdu w wypożyczalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here