System alarmowy służy do ochrony obiektów przez włamaniem lub pożarem. W jego skład wchodzi centrala alarmowa, klawiatura alarmowa (manipulator), sygnalizator, zasilacz z akumulatorem i czujki. Dla dużych biurowców i hal produkcyjnych poleca się centralę Integra. Dla średniej wielkości obiektów warto użyć rodzaju Versa. Natomiast najmniejsze biura i magazyny wystarczy wyposażyć w centralę Perfecta.

Czym jest system alarmowy?

System alarmowy jest zestawem urządzeń, które służą do chronienia obiektów lub pomieszczeń przed pożarem lub włamaniem. Głównym elementem jest centrala alarmowa, która steruje całym sprzętem oraz zbiera od nich informacje o zagrożeniu. Klawiatura alarmowa (manipulator) natomiast służy do komunikowania się użytkownika z centralą. Wyróżnia się głównie urządzenia typu LED lub LCD (np. INT-KLCD-GR). Czujniki i detektory z kolei służą do wykrywania zagrożenia i przesyłania informacji do centrali.

Integra – centrala dla dużych biurowców i hal produkcyjnych

Integra to zaawansowana centrala alarmowa, która umożliwia elastyczną konfigurację systemu oraz swobodną rozbudowę systemu. Praca z tym urządzeniem jest możliwa na wszystkich dostępnych torach komunikacji: GSM, GPRS, TCP/IP. Integra jest stosowana często w celu ochrony budynków podwyższonego ryzyka, takich jak banki, kancelarie, sklepy jubilerskie czy obiekty wojskowe. Duża ilość potencjalnych linii dozorowych (32, 64, 128 lub 254) umożliwia instalację tej centrali alarmowej w halach produkcyjnych oraz dużych biurowcach. Jest to najbardziej wszechstronne rozwiązanie na rynku, z którego chętnie korzystają najbardziej wymagający klienci.

Versa – centrala alarmowa dla średnich firm

Dla biur i hal średniej wielkości idealnym rozwiązaniem będzie centrala alarmowa Versa. Urządzenie to nie jest tak rozbudowane jak Integra, jednak można je modyfikować w miarę zmian w obiekcie. Versa jest wyposażona w wielotorową komunikację, która zwiększa ochronę oraz umożliwia sterowanie elementami automatyki budynkowej. Za pomocą tej centrali można wygodnie operować ochroną średnich biur. Dodatkowo właściciele mogą też otrzymywać informacje o obiekcie za pomocą aplikacji mobilnych i webowych. Wyróżnia się typ Versa 5, 10, 15, IP oraz Plus.

Perfecta – prosta obsługa na co dzień

Centrala alarmowa Perfecta jest skierowana do małych biur i magazynów. W ramach tego sprzętu stosuje się tradycyjne rozwiązania, które można rozbudowywać poprzez system przewodowy lub bezprzewodowy. Perfecta jest intuicyjna i wygodna w operowaniu. Wyróżnia się urządzenia Perfecta 16, 32, 16-WRL oraz 32-WRL. Ten rodzaj centrali alarmowej zapewnia podstawową ochronę dla obiektów, które są mniej narażone na atak włamywaczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here