Skończyłeś studia i okazało się, że rynek pracy nie ma Ci nic ciekawego do zaoferowania? Twoja kariera utknęła w miejscu i masz wrażenie, że w Polsce nic nowego nie zdziałasz? A może Twoja pensja nie jest zbyt satysfakcjonująca i ledwo starcza Ci do pierwszego? Niezależnie od motywacji, emigracja zarobkowa może być odpowiedzią na Twoje problemy w sferze zawodowej. Nie od dziś wiadomo, że zachodnie rynki oferują znacznie wyższe wynagrodzenie za niekoniecznie cięższy wysiłek. Co więcej, przyjmują Polaków z otwartymi rękoma, bez względu na wiek, wykształcenie, a nawet stopień znajomości języka obcego. Jeśli i Ciebie kusi wypłata w euro, funtach albo dolarach, sprawdź, dlaczego warto wyjechać do pracy za granicę.

Zyskujesz większe szanse na dobrze płatną pracę

Nie dość, że zarabiasz cztery razy tyle co w Polsce, to jeszcze od razu oferują Ci umowę o pracę. W dodatku nie musisz harować na dwóch etatach, żeby opłacić mieszkanie, przeżyć i dobrze się bawić. Wprawdzie praca nie leży na ulicy, ale z pewnością znajdziesz zatrudnienie, bez względu na swoje wykształcenie czy doświadczenie. Polacy potrafią solidnie pracować za pensję, która nie będzie satysfakcjonować żadnego Niemca czy Anglika, dlatego można dosłownie przebierać w ofertach. Jeśli słabo znasz język i nie możesz poszczycić się wysokimi kompetencjami, bez trudu znajdziesz zatrudnienie w branży gastronomicznej, hotelarskiej, ogrodnictwie i sadownictwie. Twoje szanse na bardziej prestiżowe stanowisko rosną, jeśli masz wysokie kwalifikacje i opanowałeś język w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto wyjechać za granicę, prezentujemy Ci średnie miesięczne zarobki Polaków w 2016 roku: W Austrii Polacy zarabiali 12 tys. zł brutto, w Niemczech prawie 11 tys. zł w Holandii 6 tys. zł, Irlandii 6.4 tys. zł i w Wielkiej Brytanii 5,4 tys. zł. Przyznasz, że dla kogoś świeżo po studiach i bez doświadczenia, to naprawdę kusząca opcja.

Poznajesz języki obce

Dlaczego warto wyjechać za granicę? Choćby po to, aby podszkolić się w znajomości języków obcych. Przebywając i pracując w obcym kraju, siłą rzeczy przyswajasz język, którym posługują się jego mieszkańcy. Wprawdzie w większości krajów możesz porozumiewać się po angielsku lub niemiecku, jednak z pewnością będziesz miał do czynienia również z innymi językami. Biorąc pod uwagę, że będziesz pracował i otaczał się ludźmi z różnych krajów, możesz zostać prawdziwym poliglotą, który będzie potrafił dogadać się w pięciu różnych językach. Nie dość, że będą płacić Ci za lekcje z native speakerami, to jeszcze opanowujesz umiejętność, która ładnie wygląda w cv.

Staniesz się bardziej zaradny

Dlaczego warto wyjechać za granicę, nawet jeśli nie masz w obcym kraju żadnych znajomości? Otóż emigracja zarobkowa może być Twoją najlepszą (ale i najtwardszą) szkołą życia. Oprócz zorganizowania pracy będziesz musiał zadbać o zakwaterowanie, a także założyć konto w banku i załatwić multum spraw urzędowych. Będziesz zdany tylko na siebie, co wzmocni Twój charakter i nauczy Cię samodzielności. Takie doświadczenie przydaje się zwłaszcza osobom, które za bardzo polegają na pomocy innych, żyją na garnuszku rodziców i mają problemy z wkroczeniem w dorosłość. Natomiast jeśli obawiasz się samotnego wyjazdu, możesz spróbować swoich sił w niemieckich i austriackich regionach graniczących z Polską. Możesz również szukać zatrudnienia przez pośrednika, który załatwia formalności związane z pracą i zamieszkaniem.

Dlaczego warto wyjechać do pracy za granicę? Oprócz oczywistych korzyści materialnych, taki wyjazd może zmienić Twoje życie o 180°. Nauczysz się pracować w międzynarodowym zespole i zdobędziesz rozległe kontakty, co z pewnością przysłuży się Twojej karierze. Będziesz miał do czynienia z mieszanką kultur i narodowości, a ponadto poznasz nowe, ciekawe miejsca – zatem poza celem finansowym, zrealizujesz również swoje cele turystyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here