terminal płatniczy
fot. pixabay.com

Coraz więcej firm czy sklepów chętnie wprowadza  u siebie  możliwość regulowania należności za pomocą darmowego terminala płatniczego. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, szybkie i sprawne zarówno dla samych firm, jak i klientów, którzy również chętnie korzystają z tej  bardzo wygodnej metody płatności. Wielu przedsiębiorców  zastanawia się jednak, czy wprowadzenie terminala jest dla nich korzystne? Często słyszy się bowiem, iż  banki pobierają tak duże prowizje od jednorazowej transakcji, że niekiedy przy niskich płatnościach użycie terminala jest po prostu nieopłacalne (dla osoby sprzedającej dany produkt czy usługę ). W jaki terminal więc najlepiej wyposażyć swoją firmę? Które banki oferują bezpłatne terminale płatnicze? Odpowiedzi są jasne.

Terminal za darmo w Programie Polska Bezgotówkowa

W dobie pandemii służby medyczne i eksperci  zalecają, by Polacy podczas robienia zakupów korzystali z kart płatniczych. Takie rozwiązanie jest bowiem bardzo wygodne dla klientów, gdyż  nie muszą nosić zawsze przy sobie gotówki. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa oraz niezależności. Dlatego też od jakiegoś czasu można usłyszeć o Programie Polska Bezgotówkowa. Związek Banków Polskich wraz z Ministerstwem Rozwoju , agentami rozliczeniowymi oraz organizacjami płatniczymi Mastercard i Visa zachęcają do płatności bezgotówkowych za każde, nawet najdrobniejsze zakupy. Jakie są pozytywne skutki korzystania z tego programu? Otóż właściciele firm oraz przedsiębiorcy, którzy wdrożą go w  swojej firmie otrzymają za darmo terminal płatniczy, a dodatkowo przez cały rok nie będą ponosili jakichkolwiek kosztów związanych z jego używaniem.

Darmowy terminal płatniczy to rozwiązanie, z którego korzysta więc coraz częściej i coraz chętniej wielu przedsiębiorców z całej Polski. Liczba zainstalowanych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa przekroczyła już 300 tys. sztuk. W sumie na rynku znajduje się obecnie już niemal 1 mln terminali do obsługi płatności bezgotówkowych.

Bezpłatny terminal dla małej firmy – jak otrzymać?

Polska Bezgotówkowa to program, który szczególnie może zainteresować  przedsiębiorców, którzy dopiero co rozpoczynają swoją działalność – pozwoli im zaoszczędzić część pierwszych wydatków na prowadzenie firmy.

Niektóre banki oferują możliwość otrzymania darmowego terminala. Jak przedsiębiorcy mogą otrzymać darmowy terminal w PKO BP? Po pierwsze – powinni prowadzić małą lub średnią firmę. Kolejnym warunkiem jest podpisanie umowy na rok z bankiem i wzięcie od 1 do 3 terminali do firmy. Bardzo ważne jest także, by firma posiadała nie więcej niż 5 placówek. Ponadto w ciągu roku nie powinna używać innego terminala (z innego banku).

Darmowy terminal płatniczy dla małych firm – szansa na rozwój!

Wiele małych firm może starać się o udział w programie, który przyniesie im wiele korzyści. Terminale płatnicze są bowiem znakiem naszych czasów i wielu klientów chce płacić tylko w ten sposób za zakupy lub usługi z których korzysta. Nie zawsze jednak każdego przedsiębiorcę stać na zakup od razu kilku terminali oraz na opłaty z nimi związane. Możliwości, jakie daje program są więc ogromne i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem w przypadku małych, jak i średnich przedsiębiorstw.

Terminale płatnicze są dostępne  w wielu branżach. Klienci chętnie posługują się tą formą płatności, która jest prosta, szybka i bardzo wygodna. Świadczą o tym aktualne statystyki, według których aż 20% Polaków całkowicie zrezygnowało z płatności gotówką i wszędzie (w miarę możliwości) płacą kartą lub za pomocą smartfona.

Darmowy terminal płatniczy od PKO Banku Polskiego to rozwiązanie, z którego warto korzystać, jeżeli chce się mieć zadowolonych klientów, co przekłada się na zysk. Dzięki łatwości i wygodzie płacenia za pomocą terminala  zwiększają się obroty firmy. Czy warto skorzystać z tego programu? Odpowiedź jest jednoznaczna. Zdecydowanie tak. Dlatego też, warto by szefowie małych i średnich firm  sprawdzili szczegóły oferty Programu Polska Bezgotówkowa i zainstalowali darmowe terminale płatnicze, z których chętnie korzystać będzie wielu ich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here