Wynajem magazynów w Łodzi coraz popularniejszy

Oblicze Łodzi znacznie się zmienia – podobnie jak jej postrzeganie. Nie jest to już miejsce kojarzone jedynie z fabryką i zaniedbanymi podwórkami. To jedno z największych miast w Polsce wiele zyskało m.in. dzięki środkom z Unii Europejskiej. Obecnie stało się atrakcyjne zarówno dla turystów, jak i inwestorów oraz przedsiębiorców poszukujących powierzchni magazynowych w sercu województwa łódzkiego.

Atrakcyjne tereny inwestycyjne w sercu kraju

Najważniejsze pofabryczne miasto Polski stanowi obecnie ważny ośrodek akademicki i kulturalny, centrum przemysłu włókienniczego i filmowego, a także jeden z głównych węzłów komunikacji drogowej. Ogromnym atutem Łodzi jest jej strategiczne położenie – znajduje się w samym centrum kraju, a od Warszawy dzieli ją tylko 1,5 godziny jazdy.

Doskonałe położenie Łodzi w centrum Polski i Europy sprawia, że powstały tu liczne centra logistyczne i powierzchnie magazynowe. Bliskość ważnych tras i duży wybór środków komunikacji pozwalają na szybką i bezproblemową dystrybucję towaru. Obecnie jest to jedna z najważniejszych stref rynku magazynowego położonych w centralnej części kraju.

Liczne połączenia komunikacyjne

Około 10 km od Łodzi znajduje się skrzyżowanie transeuropejskich autostrad A1 (E75 Helsinki-Ateny) i A2 (E30 Berlin-Moskwa), co zapewnia znakomite połączenia z najważniejszymi miastami (np. Warszawą, Katowicami, Wrocławiem czy Gdańskiem). Przez miasto oraz w jego pobliżu prowadzą też drogi ekspresowe i krajowe.

Atuty te dostrzegają m.in. lokalni oraz zagraniczni inwestorzy i przedsiębiorcy poszukujący powierzchni magazynowych. Co więcej, przebiegają tędy również linie kolejowe, m.in. z Warszawy, Koluszek i wielu innych ważnych miast w Polsce.

Poza tym na terenie całego województwa łódzkiego uruchomiono Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Warto wspomnieć także o towarowym połączeniu Łódź-Chengdu (Chiny), co pozwala na rozwój handlu międzynarodowego. Z kolei Międzynarodowy Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta (Łódź-Lublinek) oddalony jest zaledwie 6 km od serca miasta.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Wynajem magazynów w Łodzi rozwija się bardzo dynamicznie – zainteresowanie taką powierzchnią jest coraz większe, a miasto zyskuje na atrakcyjności. Łódź stanowi jedną z czternastu specjalnych stref ekonomicznych w Polsce.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię 1750 ha i obejmuje m.in. województwo łódzkie, ale także wschodnią część wielkopolskiego i zachodnią część mazowieckiego. Doskonale skomunikowane tereny są idealne pod różnego rodzaju inwestycje oraz usługi.

Duży wybór i atrakcyjne stawki najmu sprawiają, że Łódzka Strefa budzi zainteresowanie przedsiębiorców planujących rozpocząć lub poszerzyć prowadzoną działalność. Zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową rośnie, a zatem magazyny do wynajęcia w Łodzi i okolicy zyskują na znaczeniu. Warto sprawdzić także dostępność magazynów w miastach położonych niedaleko, m.in. Rawie Mazowieckiej, Piotrkowie Trybunalskim czy Strykowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here