Jak rozpocząć handel owocami własnej produkcji

Jesteś sadownikiem, a może uprawiasz warzywa i oddajesz je do skupu, nie otrzymując przy tym dobrych pieniędzy za towar wysokiej jakości? Myślisz nad samodzielną sprzedażą, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Czytając dzisiejszy artykuł, dowiesz się co z robić, by w końcu na swoich produktach zacząć dobrze zarabiać i uwolnić się od niskich cen w skupie.

Samodzielna sprzedaż klientom hurtowym – jak się do tego zabrać?

Aby rozpocząć sprzedaż swoich produktów, konieczne jest posiadanie pracownika lub samodzielne prowadzenie handlu. Ta druga opcja jest najtańsza, ale może wiązać się z dużą niedostępnością właściciela na swojej plantacji. Może to powodować sporo problemów, dlatego zdecydowanie lepiej wykorzystać do tego celu pracowników zewnętrznych. Pamiętajmy, że sprzedaż ma prowadzić do wzrostu zarobków, ale nie kosztem jakości produkcji. Ta musi być ciągle na odpowiednim poziomie, więc właściciel spędzający pół dnia na giełdzie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie sprzedawać swój asortyment, by móc liczyć na odbiorców hurtowych?

Wynajem powierzchni handlowych i magazynowych na giełdach warzywno-owocowych takich jak Elizówka (https://www.elizowka.pl/oferta/powierzchnia-magazynowa-do-wynajecia) to znakomity wybór, który pozwala nam na bliski kontakt z odbiorcami hurtowymi. Takie rozwiązanie to jednak także bardzo duża sprzedaż klientom indywidualnym, która odbywa się niejako przy okazji. Na rolniczych giełdach każdego dnia spotykają się osoby zaopatrujące sklepy i mniejsze bazarki warzywne, dlatego możemy liczyć, iż bardzo szybko uda się nam nawiązać współpracę z odbiorcami hurtowymi. Dzięki temu zapewnimy sobie stałą sprzedaż w cenach zdecydowanie przekraczającą ceny skupowe. Różnica jest ogromna i może sięgać nawet 60-70%, co bardzo szybko przekłada się na osiągnięcie większych przychodów i zysku. Dobre miejsce handlowe to prawdziwa podstawa pozwalająca na szybkie osiągnięcie sukcesu. Największą zaletą takich miejsce jest niska cena wejścia, tu nie potrzeba gigantycznych inwestycji, by zwiększyć swoją sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here