Biura coworkinowe pojawiły się na mapie Polski zaledwie kilka lat temu, a już zdobyły ogromną popularność wśród freelancerów, założycieli start-upów i mikroprzedsiębiorców. Obecnie „coworki” powstają w każdym większym mieście i niemal od razu znajdują chętnych na wynajęcie powierzchni biurowej. To doskonała alternatywa dla osób, których nie potrzebują własnego lokalu firmowego, a jednocześnie nie chcą pracować w domu. Jeśli i Ty rozważasz takie rozwiązanie, sprawdź, dlaczego warto wynająć biuro coworkingowe.

Oszczędność kosztów

Jak wyglądają cenniki biur coworkingowych? Jeśli chcesz np. pracować w centrum Krakowa czy Poznania, bez problemu możesz znaleźć oferty za 400-500 zł miesięcznie – to odczuwalna kwota, ale też na pewno w tej cenie nie wynajmiesz niezależnego lokalu, zwłaszcza w tej lokalizacji. Biurko możesz wynająć również na godziny, dni lub w abonamencie kilkudniowym – jeśli nie pracujesz codziennie, warto przeliczyć, która opcja będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Co ważne, w cenie wynajmu biurka zyskujesz również niezbędne zaplecze techniczne, a nawet dostęp do kuchni z kuchenką mikrofalową i ekspresem do kawy. Nie musisz kupować drukarki, skanera, faxu i innych urządzeń biurowych – wszystko jest na miejscu. Dlaczego warto wynająć biuro coworkingowe? Choćby po to, by obniżyć koszty działalności firmy, jeżeli biuro i tak jest Ci potrzebne.

Poprawa wydajności pracy

Biuro w domu jest wygodne i darmowe, ale bynajmniej nie motywuje do wysiłku. Zapewne znasz to z autopsji – zanim siądziesz do pracy musisz pogadać z innymi domownikami, nakarmić kota i wyprowadzić psa, a w międzyczasie wędrujesz do lodówki po kolejną przekąskę. Twoja koncentracja spada na łeb na szyję, bo w pokoju obok gra telewizor, a znajomi co chwilę wpadają bez zapowiedzi. Jeśli zatem jeszcze nie wiesz, dlaczego warto wynająć biuro coworkingowe, odpowiadamy – bo atmosfera w nim panująca sprzyja efektywności. Przebywając w towarzystwie innych freelancerów i przedsiębiorców, masz większą motywację do pracy i skupiasz się na swoich obowiązkach. W rezultacie pracujesz szybciej, dokładniej i skuteczniej, co przekłada się na wzrost Twoich dochodów. Oczywiście mógłbyś pracować w innym miejscu, ale w kawiarni musisz odciąć się od gwaru i atmosfery rozleniwienia, natomiast w bibliotece szybko odczujesz znużenie pracą w totalnej ciszy.

Ciekawe znajomości i towarzystwo

Dlaczego warto wynająć biuro coworkingowe? Towarzystwo innych osób jest konieczne dla zachowania higieny psychicznej. Pracując w domu izolujesz się od społeczeństwa i tracisz zdolność do nawiązywania nowych kontaktów, co może negatywnie odbić się na Twoim życiu prywatnym i zawodowym. Natomiast jeśli dołączysz do coworku możesz szybko zyskać nowe znajomości, a przerwy w pracy umilać sobie partyjką ping-ponga czy wspólnym lunchem. Wynajmując biurko w przestrzeni typu open space łatwo nawiążesz kontakty z innymi przedsiębiorcami i freelancerami, co pomoże Ci w karierze. W jakim innym miejscu mógłbyś dołączyć do tak zróżnicowanej społeczności, skupiającej m.in. prawników, projektantów, specjalistów IT, grafików, copywriterów i specjalistów marketingu? Zawierając nowe znajomości zyskujesz także potencjalnych klientów i kontrahentów, co pozwoli Ci dynamicznie rozwijać swój biznes w różnych kierunkach.

Oprócz oszczędności i rozległej sieci kontaktów biznesowych, wynajęcie biura coworkingowego pozwala również oddzielić obowiązki zawodowe od życia rodzinnego. Dzięki codziennemu dojeżdżaniu do biura, unikniesz wrażenia, że jesteś cały czas w pracy i łatwiej zrelaksujesz się po powrocie do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here