3 ważne rzeczy przy wyborze programu do fakturowania

0
1277

Prowadzenie firmy, bez względu na wysokość jej rocznych obrotów, jest skomplikowane. Część, zwłaszcza tych większych przedsiębiorców decyduje się więc na wynajęcie biura rachunkowego, aby wszystkie rzeczy związane z fakturami i rozliczeniami przenieść na ręce wysoko wykwalifikowanych osób. Jednak co mają robić mniejsze i jednoosobowe firmy? Prowadzić fakturowanie samemu. To nie takie trudne, gdy wybierze się dobry program do fakturowania.

Dlaczego program do faktur w chmurze?

Bo jest po prostu wygodny. Program do faktur w chmurze jest na tyle elastyczny, że przystosowuje się do wymagań użytkownika. Nie musi być zainstalowany na jednym komputerze, a podgląd do niego jest możliwy nawet z poziomu telefonu komórkowego.

3 rzeczy, o których pamiętaj wybierając program do faktur w chmurze

1) musi mieć przyjazny interfejs – bo to program jest dla ciebie a nie ty dla niego. Dlatego też omijaj te, które mają zawiłe oznaczenia, niezrozumiałe polecenia i komendy. Wszak ten program ma być teraz sercem firmy – warto rozumieć go w 100%

2) dobry support – program do faktur w chmurze to coś co ma najwyższą rangę. Dlatego też, musisz liczyć na profesjonalne wsparcie, w razie gdy coś nie działa. Dobrze też, gdy dostajesz całe kompendium wiedzy na temat działania programu. Chociaż instrukcji ponoć nikt nie czyta, to jednak program do faktur w chmurze wart jest zaznajomienia od podszewki.

3) bezpieczeństwo danych – to coś, o co musisz zadbać w stu procentach. Dlaczego? Prowadząc program do fakturowania w chmurze wprowadzasz tam dane swojej firmy, ale i poszczególnych kontrahentów. Co za tym idzie, ich danych osobowych, które po wejściu w życie RODO stały się jeszcze bardziej istotne i godne ochrony. Każdy dobry program do faktur w chmurze zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Dobrze, gdy zabezpieczenia te są podobne do tych stosowanych w bankach i innych instytucjach finansowych.

Program do faktur w chmurze to naprawdę wygodne narzędzie ułatwiające prowadzenie własnej firmy. Warto przemyśleć jego zakup, z pewnością, będzie to dobra inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here