Narzędzia do paletyzacji ręcznej

Duże magazyny dysponujące znacznym budżetem i wielką powierzchnią, paletyzują towary z wykorzystaniem owijarki. Pozostałe nadal wybierają najczęściej paletyzację ręczną, która jest mozolną pracą, wymagającą od pracowników znacznego wysiłku fizycznego.

Aby ułatwić im życie i zwiększyć szybkość paletyzacji, konieczne jest więc odpowiednie wyposażenie. Sprawdź, jakie narzędzia umożliwią Ci prowadzenie efektywnej paletyzacji ręcznej, która da najlepsze rezultaty przy minimalnym nakładzie pracy.

Idealne kartony do paletyzacji ręcznej

Wytrzymała i stabilna paleta wymaga odpowiednich kartonów. Wybierz pudełka kartonowe do paletyzacji, dostosowane do wielkości palet. Weź pod uwagę:

  • Maksymalny ciężar, który ma utrzymać każde pudełko, żeby dobrać odpowiedni rodzaj tektury falistej.
  • Końcowy rozmiar palety, żeby dobrać rozmiar poszczególnych pudełek kartonowych pakowanych na palecie tak, by ograniczyć występujące na niej puste miejsca.

Żeby uzyskać maksymalną stabilność sugerujemy wybór kartonu paletowego. Karton o rozmiarze dokładnie takim, jak wybrana paleta, ułatwia przestrzeganie maksymalnego gabarytu palety, a jednocześnie zapewnia optymalne wykorzystanie miejsca, które może być wykorzystane do umieszczenia towarów.

Narzędzia do spinania palet taśmą

Paleta logistyczna została już przygotowana? Można przystąpić do spięcia palety w celu stabilizacji poszczególnych pudełek kartonowych, które zostały na niej ułożone. W tym celu należy wykorzystać taśmy spinające. W zależności od budżetu i potrzeb logistycznych, do wyboru są różne narzędzia do spinania palet taśmą:

  • Napinacz ręczny umożliwia owinięcie i spięcie palety tak, aby się nie otworzyła. Zalecamy jego wybór przy niewielkiej dziennej liczbie palet, ponieważ wymaga on pewnego wysiłku ze strony pracowników.
  • Ręczne narzędzie do taśm jest ciekawym wyborem, gdy magazyn prowadzi intensywną paletyzację ręczną, a jednocześnie ma do dyspozycji niewielki budżet. Umożliwia ono operatorom trwałe łączenie dwóch końców taśmy przy pomocy zapinek do taśm.
  • Półautomatyczne narzędzie do taśm zainteresuje klientów o niewielkim budżecie, którzy paletyzują naprawdę dużo i często. Skutecznie ogranicza ryzyko TMS operatorów i zwiększa efektywność pracy.

Narzędzia do owijania palet folią

Po spięciu palety taśmami przydają się wszelkie urządzenia do bezpiecznego owinięcia palety folią. Wybór rozwiązań do owijania folią stretch jest bardzo duży. Należy jednak pamiętać o dwóch zasadach, które zapewnią łatwą paletyzację ręczną:

  • Folia stretch odpowiada większości zastosowań w paletyzacji. Cicha, wytrzymała i przezroczysta, jest odpowiednia do palet każdej wielkości.
  • Folia stretch wstępnie rozciągnięta jest dobrym pomysłem przy przygotowywaniu palet o średnim ciężarze bez ostrych krawędzi. Jaka jest jej największa zaleta? Jest dwukrotnie cieńsza i umożliwia paletyzację ręczną przy mniejszym wysiłku.

Aby jeszcze bardziej ułatwić pracownikom wykonywanie obowiązków, stanowisko pracy można wyposażyć w rozwijarkę folii stretch. Sprawia ona, że pracownik ma lepszą pozycję podczas owijania palet folią, co zapewnia bardziej satysfakcjonujący efekt końcowy.

Potrzebujesz owinąć folią dużą liczbę palet w krótkim czasie? Wybierz polietylenową (PE) folię termokurczliwą wraz z pistoletem do obkurczania. Po ułożeniu folii na palecie pracownik bezpiecznie uruchamia pistolet i w mgnieniu oka zabezpiecza towary. Przekładki umożliwiają z kolei zwiększenie stabilności palety lub kartonu paletowego. Często wykorzystywane są w centrach dystrybucyjnych i przemyśle.

Wiodący producenci opakowań oferują często nie tylko kartony i folię stretch, ale także narzędzia do spinania i owijania palet i inne akcesoria do paletyzacji. Sprawdź na przykład ofertę Rajapack: https://www.rajapack.pl/.

Narzędzia do zabezpieczania palet

Zachęcamy również do zapatrzenia się w materiały niezbędne do zabezpieczenia palet logistycznych przed uderzeniami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W tym celu przydatne są dwa rozwiązania:

  • Pokrywa do palet, która zabezpiecza górę palety przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i kurzem po zafoliowaniu.
  • Narożniki, które zabezpieczają naroża palet przed uderzeniami i ograniczają uszkodzenia zawartości palety wywołane przez zbyt mocno naciągniętą taśmę.

Jednorodne, stabilne i właściwie zabezpieczone – tak przygotowane palety są gotowe do magazynowania lub wysyłki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here