Gdzie ubiegać się o pożyczkę

Pożyczki pozabankowe cieszą się niesłabnącą popularnością od lat. Pomimo rozwoju technologii, a przede wszystkim dzięki powszechnemu dostępowi do internetu wiele firm pożyczkowych przeniosło się do sieci. Niektóre od początku swojej działalności działają z powodzeniem jedynie online. Najlepszym przykładem jest VIVUS. Nie oznacza

to jednak, że tradycyjne placówki na dobre odeszły do lamusa. W poniższym tekście przyjrzymy się, jakie są różnice pomiędzy obiema formami zaciągania pożyczek i w czym tkwi sekret firm działających stacjonarnie?

Na rynku jest miejsce zarówno na nowoczesność, jak i tradycję

Już wiele lat temu nie brakowało głosów, że wraz z rozpowszechnieniem się internetu tradycyjne oddziały bankowe znikną z ulic. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Wszystko za sprawą tego, że klienci są różni i mają różne potrzeby. Nie wszyscy czują się dobrze i pewnie podczas korzystania z usług dostępnych jedynie online.

Tak naprawdę wiele osób ceni sobie osobisty kontakt z pracownikiem instytucji finansowej, a sama wizyta w placówce daje im pewność, że mają do czynienia z rzetelną firmą. Z identyczną sytuacją mamy do czynienia na rynku pożyczkowym. Jedne firmy znalazły swoje miejsce w sieci, pozostałe z powodzeniem działają w tradycyjny sposób, poprzez placówki zwane również punktami obsługi klientów. Jak podkreśla ekspert VIVUS, dzięki tej różnorodności oba modele biznesu mają się dobrze, nie musząc ze sobą bezpośrednio konkurować.

Dla kogo pożyczka online, a dla kogo w placówce?

O ile sama zasada działania pożyczek jest nam z reguły znana, warto poznać różnice w sposobach ich zaciągnięcia.

Szybkie pożyczki nazywają się tak nieprzypadkowo. Chwilówki online, bo o nich zwykle mowa, cechują się przede wszystkim ekspresowym czasem otrzymania pieniędzy. Od chwili złożenia wniosku do przelewu pieniędzy na wskazane konto mija zazwyczaj niespełna godzina. Są one skierowane przede wszystkim do klientów, którzy z jednej strony sprawnie poruszają się w sieci, z drugiej korzystają z konta bankowego.

Co jeszcze oprócz krótkiego czasu potrzebnego do uzyskania pożyczki przez internet skłania do niej klientów?

Z całą pewnością jest to ogromna wygoda. O pożyczkę możemy zawnioskować 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

Na tym jednak nie koniec zalet. Silna konkurencja wśród firm działających online sprawia, że część z nich oferuje tzw. pierwszą pożyczkę bez żadnych kosztów. Jedynym warunkiem, aby móc cieszyć się Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania (RRSO) na poziomie 0% jest to, aby pożyczone pieniądze zwrócić na czas. Taką pożyczkę ma dla nowych klientów VIVUS: https://www.vivus.pl/pierwsza-pozyczka-za-darmo .

Pożyczki w placówkach kierowane są z kolei do osób, które cenią sobie kontakt z drugim człowiekiem. Ponadto nie korzystają one z internetu i nie mają konta osobistego. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że wielu takich klientów to osoby starsze, mieszkające m.in. w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do usług finansowych jest do pewnego stopnia ograniczony. Wiele lokalnych firm pożyczkowych działa tam z powodzeniem stacjonarnie i wcale nie odczuwa braku klientów. Oczywiście taka pożyczka w placówce ma też swoje ograniczenia.

Przede wszystkim placówka jest otwarta tylko w określonych godzinach, jedynie w dni robocze. Poza tym mamy zazwyczaj mocno ograniczony wybór, jeśli chodzi o same warunki pożyczki, z czym nie ma problemu w przypadku pożyczek online. Na koniec nie można nie wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Pomimo, iż zazwyczaj w grę w nie wchodzą duże kwoty, lepiej udać się po gotówkę do stacjonarnej firmy pożyczkowej samochodem w towarzystwie bliskiej nam osoby niż samemu.

Podsumowując, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która pożyczka jest lepsza.

Z całą pewnością jej wersja online jest wygodniejsza i szybciej dostępna. Jeśli jednak odrzucimy ten argument, ma ona wiele wspólnego z pożyczką udzielaną w placówkach stacjonarnych.

Obecny podział rynku ma duże szanse utrzymać się również w kolejnych latach, z korzyścią zarówno dla samych firm pożyczkowych, jak i ich klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here