Języka angielskiego uczysz się od najmłodszych lat. W starszych klasach podstawówki, w szkole średniej i na studiach (nie dotyczy kierunków lingwistycznych) masz do czynienia również z drugim językiem. Zwykle niemieckim lub francuskim, rzadziej z hiszpańskim czy rosyjskim. W zależności od umiejętności językowych, przyswajasz nowe słówka z lepszym lub gorszym skutkiem. Oczywiście zdajesz sobie sprawę z konieczności nauki angielskiego, w końcu dzięki jego znajomości dogadasz się niemal wszędzie. Ale drugi, trzeci i czwarty język? Po co to komu? W końcu nie masz zamiaru pracować za granicą, a na wakacje jeździsz wyłącznie z biurem podróży. Sprawdź jednak, dlaczego warto zostać poliglotą i co można zyskać dzięki nauce wielu języków obcych.

Jesteś postrzegany jako bardziej inteligentny

Znajomość dwóch języków nie budzi zdziwienia i bynajmniej nikt nie pogratuluje Ci z tego powodu. Ale jeśli Twoje towarzystwo dowie się, że znasz również kilka innych, będziesz uchodzić za prawdziwego intelektualistę. Szczególnym uznaniem cieszą się najtrudniejsze języki świata – japoński, islandzki czy grecki, albo mało popularne jak walijski czy hebrajski. Również naukowcy potwierdzają, że osoby znające języki obce są bardziej inteligentne. Zbadano, że studenci kierunków filologicznych uzyskują lepsze wyniki w testach na słownictwo, czytanie ze zrozumieniem, a nawet… zadaniach matematycznych. Dowiedziono również, że nauka języków obcych doskonale stymuluje mózg i rozwija obszary zdolne do przetwarzania informacji. Jeśli zatem chcesz zapracować na opinię wyjątkowo łebskiego gościa i omnibusa, masz znakomitą motywację do zostania poliglotą.

Masz większe możliwości na rynku pracy

Jako osoba znająca kilka języków możesz wyróżnić się na tle innych kandydatów i zaskoczyć rekrutera w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Twoje umiejętności będą niezwykle przydatne w rozwijających się firmach, które chcą wkroczyć również na rynki zagraniczne. Będąc poliglotą masz również duże szanse na zdobycie dobrze płatnego stanowiska w branży turystycznej, hotelarskiej, reklamowej, prawnej, czy nawet w agencjach rządowych. Twoje kompetencje będę niepospolite i trudne do zdobycia, dzięki czemu zostawisz w tyle swoich konkurentów. Znając kilka języków obcych możesz również sporo dorobić na korepetycjach i tłumaczeniach. Jeśli zatem wciąż pytasz dlaczego warto zostać poliglotą, odpowiadamy – aby wyróżnić się nieprzeciętnymi umiejętnościami, które dadzą Ci szansę na atrakcyjne zatrudnienie.

Zyskujesz znajomych na całym świecie

Choć Internet jest jedną globalną wioską, internauci mówią różnymi językami. Jeśli korzystasz z czatów i międzynarodowych portali społecznościowych, jako poliglota możesz zawrzeć ciekawe znajomości z ludźmi z całego świata. Korzystanie z translatora prowadzi do nieporozumień, a nie wszyscy władają biegle językiem angielskim, dlatego znając wiele języków zwiększasz swoje towarzyskie możliwości. Dzięki swobodnemu porozumiewaniu się z internautami różnych narodowości wzbogacisz się kulturowo i poszerzysz swoje horyzonty. W ten sposób możesz zbudować rozległą sieć kontaktów biznesowych, zyskać ciekawych przyjaciół i kto wie, może znajdziesz prawdziwą miłość?

Podróżujesz bez ograniczeń

Dlaczego warto zostać poliglotą? Choćby po to, by móc podróżować bez przewodnika i tłumacza. Dogadasz się na lotnisku, w hotelu i z miejscowymi, dlatego podróżowanie po świecie nabierze zupełnie nowego smaku. Nie musisz uzależniać swoich planów wakacyjnych od oferty biur turystycznych i przy okazji zaoszczędzisz, bo bez problemu załatwisz wszystko samodzielnie – od zakwaterowania, przez atrakcje po ewentualną pomoc. Znając wiele języków możesz podróżować do różnych zakątków Ziemi, nie ograniczając się do miejsc, w których angielski jest normą. Jako poliglota możesz również uczyć się i mieszkać tam, gdzie zechcesz, bo nieznajomość języka nie będzie już stanowiła bariery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here