Budownictwo modułowe

Chyba każdy z nas marzy o własnym domu. Jednak najczęściej z uwagi na ograniczony budżet czy też brak czasu na budowę domu, rezygnujemy z tego pomysłu. Może jest jakiś szybki sposób na to, aby zamieszkać we własnym domu? Mamy pewną możliwość – budownictwo modułowe.

Jak zamieszkać szybko we własnym domu?

Oczywiście najprościej jest kupić gotowy dom (już wybudowany i wykończony) i w nim zamieszkać. Czy jednak spełni on na pewno wszelkie nasze oczekiwania, skoro go budować ktoś całkiem inny? Po zakupie zwykle czas nas mniejszy czy też większy remont. Zaś z drugiej strony, gdy sobie pomyślimy, ile czasu zajmuje budowa nowego domu, ile spraw będzie do załatwienia, ile nerwów oraz użerania się z tym wiąże. Zwyczajnie w takiej sytuacji nam się odechciewa. A chcielibyśmy przecież zamieszkać w swoim wymarzonym domu, możliwie jak najszybciej. Czy jest zatem coś pomiędzy?

Na całe szczęście jest. Nie jesteśmy już skazani na murowane i tradycyjne domy, a rozwiązania pozwalają nam się wprowadzić czym prędzej do nowego, zbudowanego według naszym wymagań domu i to dosłownie w kilka miesięcy od podjęcia decyzji, zyskują coraz to większą popularność. Domy modułowe, o których mowa po prostu przyjeżdżają do nas na działkę w częściach. Są to pawilony modułowe czy też kontenery modułowe. W ciągu dosłownie kilku dni są one składane w jedną całość. Mamy zatem taki dom, który sobie wymarzyliśmy.

Więcej informacji: Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie MJ Project Budownictwo modułowe – sprawdź więcej o pawilonach i kontenerach modułowych

Jak powstają modułowe domy?

Musimy przyznać, że po przeczytaniu powyższego jesteśmy budownictwem modułowe naprawdę zainteresowani. W związku z tym warto zapoznać się z tym jak powstają takie domy? Od razu musimy zaznaczyć, że domy modułowe różnią się od domów tradycyjnych tym, że w większości powstają one w fabryce. Tam, w naprawdę czystej hal są tworzone stalowe szkielety konstrukcji. Później rozbudowuje się go o ściany ze specjalnej płyty prefabrykowanej. Wyposaża się ją w instalacje oraz okna i drzwi. Taki klocki następnie się przewozi na działkę i montuje się na wcześniej przygotowanej fundamentowej płycie. Jeśli przy podpisywaniu umowy się zdecydujemy na wersję pod tak zwany klucz, to po kilku dniach możemy się naprawę już do niego wprowadzić. Dom jest jak najbardziej gotowy do zamieszkania. Nasza rola tutaj się ogranicza do dopilnowania wszelkich formalności przed rozpoczęciem inwestycji, wyboru projektu, jak i także przygotowania dokładnego fundamentów.

Drugą możliwością są prefabrykowane domu. Powstają w bardzo podobny sposób, jak dawniej bloki wykonane z dużej płyty. Oczywiście jedynie na pierwszy rzut oka, ponieważ w tych dzisiejszych technologia jest o wiele bardziej zaawansowana. Nie ma kompletnie mowa o jakiś nieszczelnościach, termicznych mostkach czy też prowizorkach, które znamy z tamtych czasów. Ściany są wielowarstwowe, a więc dobrze izolują od zewnętrznych warunków, a w ich wnętrzu od razu są zwykle umieszczane wszelkie potrzebne instalacje. Montażem domu zajmuje się profesjonalna ekipa wykonawcy. Pozwala to uniknąć wszelkich niedociągnięć oraz także błędów. Składanie ich w jedną całość trwa troszeczkę dłużej w przypadku modułowych domów, ale nadal jest to nieporównywalnie szybszy sposób niż przy budowie tradycyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here